Transport maszyn, jak to ugryźć?
W naszej ofercie znajdziesz:
Transport maszyn budowlanych
Transport koparek kołowych, koparek gąsienicowych, ładowarek

Transport maszyn rolniczych
Transport kombajnów, deszczowni, ciągników rolniczych

Dźwigi i transport sprzętu dźwigowego

Transport maszyn przemysłowych i robotyki

Transport maszyn jest jednym z ciekawszych i bardziej lubianych zagadnień spedytorów w naszej firmie. Nasi spedytorzy z wielką dociekliwością i starannością planują transport maszyn i urządzeń, skrupulatnie analizując trasy i wymiary. Wiemy, że dla osób, które nie zajmują się organizacją transportu maszyn i sprzętów specjalistycznych zawodowo, zorganizowanie przewozu: maszyn budowlanych, koparek, kombajnów, ciągników rolniczych czy przewóz innych specjalistycznych ładunków, może stanowić nie lada wyzwanie. Dlatego odpowiadając na najczęstsze pytania naszych klientów, przygotowaliśmy krótkie podsumowanie: Transport maszyn, jak to ugryźć?
Jak zorganizować transport maszyn budowlanych, ciągników rolniczych czy kombajnów?
Organizując transport maszyn i planując załadunek musimy pamiętać o wymaganiach prawnych w krajach przewozu i dopuszczalnych parametrach transportu. W przypadku transportu maszyn przekraczających dopuszczalne przepisami wymiary, wybieramy przewoźnika, najlepiej takiego, który posiada odpowiednie doświadczenie i właściwe ubezpieczenie oraz odpowiedniej kategorii zezwolenia. W określonych przypadkach konieczne jest skorzystanie w trakcie transportu z pilota. Doświadczenie spedytora w tym wypadku jest nieocenione, ponieważ spedytor nie tylko ma dostęp do dużego grona sprawdzonych przewoźników, ale ma również niezbędną wiedzę specjalistyczną i doświadczenie w organizowaniu transportu maszyn i realizacji zleceń. Współpracując z klientami, którym organizujemy transport maszynowy zawsze bierzemy pod uwagę typ, rodzaj i model maszyny. Organizacja przewozu będzie się różnic w zależności od rodzaju maszyny, jej stanu technicznego, ciężaru i wymiarów, kluczowe będą możliwości finansowe i logistyczne klienta.
W ramach naszych usług proponujemy rozwiązania z zakresu przewozów zarówno pojedynczych maszyn (min. koparek, kombajnów), jak również maszyn przemysłowych i sprzętu specjalistycznego.
Transport maszyn rolniczych, maszyn budowlanych i przemysłowych – jak wybrać naczepę?
Organizując transport maszyn budowlanych czy maszyn rolniczych bardzo istotny jest dobór odpowiedniego samochodu ciężarowego do przewozu maszyny. Jak również sprawdzenie możliwości i warunków w miejscach załadunku i rozładunku. Dobór właściwego środka transportu, w szczególności w przypadku specjalistycznego sprzętu, wymaga przeanalizowania trasy przewozu i specyfiki maszyny. Przy wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim rodzaj i typ maszyny, ciężar, wymiary. Kluczowe są obowiązujące przepisy w krajach załadunku i rozładunku, dopuszczalne wymiary i masa całkowitą pojazdów ciężarowych. W przypadku maszyn przekraczających dopuszczalne wymiary najlepszym rozwiązaniem jest transport maszyn niskopodwoziowy. Sprawdzisię platforma, semi z najazdami lub bez, tiefbett ( P.S. ważne by wybrać przewoźnika, który ma zezwolenia właściwej kategorii). Wiele z maszyn rolniczych i maszyn budowlanych o standardowych wymiarach nie wymaga transportu niskopodwoziowego. Taka maszyna nadaje się do przewozu standardowymi naczepami np. platformą, firanką, plandeką lub megą.
Przewóz maszyn wymaga szczególnej uwagi i wsparcia specjalizujących się w tym obszarze firm świadczących usługi spedycyjne i usługi transportowe. Z naszą pomocą i doświadczeniem znajdziesz najlepsze rozwiązania z zakresu usług organizacji transportu. Zarówno pojedynczych maszyn, jak również urządzeń i sprzętu specjalistycznego. Decydując się na drogowy transport maszyn pojawia się cały wachlarz możliwości w doborze właściwego pojazdu, a o wyborze głownie decyduje trasa, ciężar, wymiary maszyny.
Poniżej tylko kilka z najbardziej popularnych naczep do przewozu maszyn i urządzeń.
Platforma nadaje się do przewozu:
Transportu sprzętu o szerokości powyżej 2,45 m
np. mniejszych maszyn budowlanych czy maszyn rolniczych
Naczepa semi nadaje się do przewozu:
Transportu sprzętu o szerokości powyżej 2,75 m
np. większego sprzętu budowlanego, rolniczego czy przemysłowego
Tiefbett nadaje się do przewozu :
Przewozu maszyn o wysokości powyżej 3,2 m
np. sprzęt specjalistyczny
Organizując transport ponadgabarytowy : transport maszyn rolniczych, transport maszyn budowlanych, koparek, transport maszyn leśnych, transport maszyn komunalnych, transport maszyn przemysłowych, urządzeń przemysłowych, transport maszyn nowych i używanych, rekomendujemy transport niskopodwoziowy. Mniejsze urządzenia nadadzą się do przewozu standardowymi naczepami. Skontaktuj się z naszym spedytorem jeżeli potrzebujesz wsparcia i pomocy w organizacji transport maszyn.
Co wpływa na koszt transportu maszyny?
Z naszego doświadczenia wynika, że właściwy wybór naczepy i przewoźnika to często oszczędność kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu procent od standardowej ceny usługi transportu. W transporcie drogowym wymiary maszyny i sposób załadunku urządzenia są kluczowe podczas realizacji zlecenia. Wiele również zależy od terminu załadunku i rozładunku, jak i wymagań dotyczących czasu dostawy.
Transport maszyn cena za km?
W transporcie maszyn, nie znając gabarytów maszyny i trasy przewozu jest bardzo trudno oszacować cenę za km. Duża różnorodność maszyn i urządzeń wymaga indywidualnego podejścia naszych Expertów do każdego zlecenia. Rolą spedytora jest doradzenie klientowi w wyborze najlepszego rozwiązania, które będzie dopasowane do wymagań zlecenia. Końcowa stawka transportu jest uzależniona od m.in. wymiarów maszyny, trasy przewozu, terminu realizacji, wagi maszyny.